Змішувачі

Сучасні змішувачі істотно відрізняються від своїх попередників і технічно, і естетично – разом з сантехнікою вони здатні прикрасити ванну кімнату і підкреслити стиль оформлення інтер’єру.

По конструкції запірно-регулювального механізму змішувачі можуть бути:

 змішувачОдноважільні змішувачі. Регулювання напору води здійснюється за допомогою натискання важеля вгору-вниз, температура регулюється тим же важелем поворотом вправо-вліво. Даний вид змішувачів дуже популярний, особливо для установки на кухні, основним його перевагою є зручність регулювання, можна збільшувати і зменшувати натиск без зміни температури, просто піднімаючи або опускаючи важіль.

 Конструкція такого виду змішувачів може бути двох видів: кульовий механізм і керамічний. В кульовому механізмі регулювання здійснюється шляхом суміщення або перекриття отворів розташованих на металевій кулі і спеціальному керамічному картриджі, в якому він знаходиться. Конструкція керамічного запірного клапана має два диски з отворами, виконаних з металокераміки і дуже точно підігнаних між собою.змішувач2 За рахунок повороту дисків відносно один одного, отвори на них збігаються або перекриваються, і за рахунок цього здійснюється регулювання натиску і температури води.

 Відсутність ущільнюючих прокладок в таких механізмах робить їх дуже надійними і довговічними. Єдиним їх недоліком є те, що термін служби безпосередньо залежить від якості води. Механізми одноричажних змішувачів дуже не люблять наявність механічних частинок у воді, які можуть порушити підгонку елементів регулювального картриджа. Тому обов’язково потрібно встановлювати фільтри води на вхідних трубах.

 змішувач3Картриджі в одноричажних змішувачах є змінними, однак самостійно їх міняти не рекомендується, тому що можна порушити тонку підгонку елементів.

 Двохвентильні змішувачі. Температура та напір води регулюються двома вентилями: один для гарячої, другий для холодної води, змішування води відбувається безпосередньо в носику змішувача. Пристрій регулюючого механізму в двохвентильних змішувачах може мати два види:

 змішувач4Перший вид заснований на використанні кран-букси з гумовою прокладкою. Недоліком кран-букси є швидкий знос гумової прокладки, в результаті тертя при закритті і відкриванні крана, а так само від перепадів температур. Однак такі змішувачі добре підходять для вітчизняних систем водопостачання, і легко ремонтуються, необхідно лише поміняти гумову прокладку і змішувач знову готовий до використання. Деякі імпортні виробники використовують керамічні прокладки, які служать довше гумових при дбайливому їх використанні. Не слід прикладати великих зусиль для перекривання води, це може пошкодити сідло кран-букси. Якщо при нормальному зусиллі повороту вентеля з крана продовжує сочитися вода, це говорить про необхідність заміни прокладки на нову.

 Другий вид двохвентильних змішувачів працює за принципом суміщення отворів на керамічних пластинах. Крім збільшення надійності, такий механізм більш зручний, так як для повного відкриття або закриття води вистачає чверті оборона вентиля. Наявність керамічних пластин, як і в одноричажних змішувачах вимагає установки фільтра води.

 змішувач5Термостатичні змішувачі мають дві ручки регулювання води: перша регулює натиск, а друга температуру води. Принцип роботи термостатичного змішувача заснований виключно на механічних клапанах і не містить електронних датчиків. Такий змішувач дуже зручний, так як один раз налаштувавши температуру води, при наступних включеннях води температура залишиться незмінною. Так само він убезпечить вас від опіків, які можуть статися при відключенні холодної води, повністю відключивши воду. Однак недоліком таких змішувачів є їх велика вартість.

 змішувач6Сенсорні змішувачі, не мають важелів і вентилів регулювання натиску і температури води. Принцип їх роботи заснований на фотоелементі, який включає воду із заданим напором і температурою, коли ви підносите до нього руки. Працює такий змішувач або від батарейок або від мережі. Наявність електроніки робить їх менш надійними, ніж звичайні механічні змішувачі, а так само впливає на їх вартість в сторону збільшення. З точки зору гігени вони посідають перше місце, тому що немає необхідності торкатися до корпусу, що б включити воду. Тому їх восновному встановлюють в громадських місцях.

змішувач7 Корпус змішувачів може бути виготовлений латуні або бронзи, після чого їх нікелюють для захисту від впливу води, і покривають хромом або емаллю. Зустрічаються змішувачі без хромування, однак такий варіант не дуже гарний, тому що нікель може викликати алергію, а так само не має антибактеріальні властивості на відміну від хрому. Емальоване покриття теж має свій недолік – це поява тріщин і відколів внаслідок механічних пошкоджень. Так само корпус змішувача може бути виконаний з нержавіючої сталі.

 Так само при виборі змішувача слід звернути увагу на термін гарантії, що надається фірмою виробником, чим більше цей термін, тим відповідно якісніше товар. Найбільш популярними виробниками змішувачів є: Grohe, Roca, Jado, Gustavsberg, Damixa, Oras, Ideal Standard, Osgard, Hansa, Dornbraсht, Schock, Roddex. Серед змішувачів цих виробників можуть зустрічатися як елітні моделі, так і моделі за доступною ціною.

 Вбудовані змішувачі.

 змішувач8Вбудовані змішувачі зазвичай мають один важіль для регулювання температури і струменя води (змішувачі з одним важелем). Моделей з двома регуляторами сили струменя, так званих двохвентильних, небагато.

 Вони можуть мати перемикач для душа, найчастіше автоматичний – після включення води з його допомогою можна перенаправити струмінь води в душ. Після того, як вода буде закрита, клапан перемикається і після чергового включення вода потече з крана.

Багато відомих виробників пропонують змішувачі з блокуванням струменя і температури води. Це дозволяє не тільки економити воду, але і захищає від опіків. Механізм блокування вбудований в змішувачі діє так. змішувач9Ручка змішувача з блокуванням легко рухається до певної температури або певної потужності струменя води. Щоб вода потекла сильніше або стала гарячіше, потрібно подолати деякий опір, сильніше натискаючи на важіль змішувача. У деяких змішувачах під час монтажу можна визначити власний рівень блокувань (в межах, встановлених виробником), в інших – рівень блокувань встановлюється на заводі. Струмінь води зазвичай заблокована на рівні 60% повної потужності, а температура – на рівні 38 ° C. Змішувачі з екокнопкою обмежують потужність і температуру струменя води так, як описано вище, але щоб подолати блокування, потрібно натиснути екокнопку.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>