Звукоізоляція

Звукоізоляція приміщення.

 Перш за все, потрібно зрозуміти, що між звукоізоляцією і звукопоглинанням є істотна різниця. Перший термін означає віддзеркалення звукової хвилі, а другий – її поглинання. Тому обмежуватися обробкою приміщення тільки звукопоглинальними матеріалами не варто. Звукоізолюючі конструкції працюють ефективніше.

 звукТак, наприклад, щоб знизити рівень шуму на 50 дБ, знадобиться шар звукопоглинального матеріалу товщиною в два метри. Шар  звукоізолюючого матеріалу в цьому випадку повинен бути товщиною всього 10-20 см. В ідеалі  звукоізоляція приміщень виконується так, щоб матеріал і відображав, і поглинав звук.

 Звукоізолюючі конструкції.

 Якщо є така можливість, бажано заздалегідь подумати про акустичний комфорт вашого житла. Справа в тому, що звукоізоляція визначається насамперед масивністю внутрішніх перегородок – стелі, підлоги і стін, і тільки потім – якістю матеріалів.

 Чим товща стіна, тим більше звуку вона відобразить. Крім цегли, багато інших будівельних матеріалів добре відображають звук. Серед них – монолітний залізобетон, керамзито- і пінобетонні блоки. Головне, щоб вони разом із  розчином утворювали герметичну конструкцію без щілин і отворів. Тож тільки за рахунок збільшення маси перекриття і стін при належній герметичності з’єднань можна отримати непогану звукоізоляцію.

 Але тут є і свої тонкощі. Навіть якщо ви наростите масу конструкції вдвічі, звукоізоляція збільшиться всього лише на 6 дБ, а це не так вже й багато. А адже зі збільшенням маси виросте і товщина стіни. Це в свою чергу спричинить збільшення навантаження на фундамент, що у випадку з багатоповерховим будинком взагалі може закінчитися плачевно.

 Багатошарові конструкції.

 Вони істотно знижують рівень шуму і досить легкі за будівельними мірками. Для боротьби з децибелами потрібно використовувати як мінімум два шари: жорсткий (гіпсокартон, гипсоволокно або цегла) і м’який (звукопоглинатель). Частина звукової хвилі відображає перший шар, частина – поглинає другий.

 Для хорошого звукопоглинання матеріал повинен бути пористим, що продувається, тобто здатним пропускати повітря крізь себе, і звичайно ж досить щільним.

Найкраще цим вимогам відповідають волокнисті матеріали – скловолокно, мінеральна вата, кремнеземні волокна і повсть. У якісному звукопоглинаючому  матеріалі волокна дуже тонкі і мають величезну площу поверхні, але при цьому не заважають повітрю вільно проникати в товщу матеріалу.

 Нерідко звукопоглинаючі матеріали є частиною інтер’єру. А значить, вони повинні мати презентабельну зовнішність, а також бути волого і вогнестійкими. Останнє важливо, оскільки багато цих матеріалів є горючі і можуть виділяти токсичні речовини при горінні.

 «ПЛАВАЮЧА» підлога

 Фахівці кажуть, що причиною 70% скарг мешканців на шум, є звук, що передається через міжповерхові перекриття. Причому практично не має значення, з чого побудований будинок, звук знайде діру в звукоізоляції як цегляної, так і монолітної будівлі, не кажучи вже про блочну або панельну.

 Погано, якщо в квартирі над вами підлога викладена керамічною плиткою. Крім цього, причиною підвищеної чутності шуму можуть бути недостатня масивність перекриття, жорсткі зв’язки в його конструкції, а також жорсткість самого матеріалу підлоги.

 Один з можливих виходів – застосовувати так званий «плаваючу» підлогу, коли під чистову підлогу (паркет, лінолеум, плитку), або під вирівнюючу стяжку укладається тонкий шар звукоизолятора.

 Пружні прокладки з склополотна товщиною всього 3 мм, укладені під вирівнюючу стяжку товщиною 60 мм, знизять рівень ударного шуму на 23 дБ, а шар скломатів товщиною 20 мм – на 37 дБ. Крім того, під чистову підлогу можна підкласти листи пінопропілена, корковий агломерат, кремноземне волокно або будь-який інший пружний прокладочний матеріал.

 Підлогу називають «плаваючою», тому що паркетна дошка або стяжка не повинні стикатися з бічними стінами. Порушивши цю умову, ви значно знизите звукоізолюючий ефект. Адже тоді між підлогою та перекриттям утворюються вузли, по яким буде передаватися звук.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>